Większość z nas odkłada ciężkie planowanie, aż do momentu, w którym jest wiele rzeczy do zrobienia i brakuje czasu, aby je wykonać. Dlaczego nie pójdziemy do przodu i nie ustawimy się na sukces?

To naprawdę całkiem proste: po prostu myśl jak nauczyciel.

Nauczyciele stoją przed wieloma wyjątkowymi wyzwaniami, jeśli chodzi o planowanie z wyprzedzeniem, nawet teraz: mają do podpisania umowy, lekcje do zaplanowania i wakacje do rozliczenia. Nie są sami.

Administratorzy pewnie mają najgorsze ze wszystkich. Wystarczająco ciężko jest budżetować i przydzielać własny czas. Wyobraźcie sobie teraz równowagę potrzeb całego wydziału lub szkoły. Te zadania na pewno nie są dla pokornych!

Nasi nauczyciele znaleźli tajną broń: Narodowy Kalendarz Szkolny Riegle Press

Edukatorzy, którzy często korzystają z terminowych dostaw, mają do dyspozycji ukochane narzędzie, jakim jest Krajowy Kalendarz Szkolny Riegle Press. Wielu z nich przysięga i używa go od lat, i to nie bez powodu. Kalendarz odpowiada na ich potrzeby godzinowe, ma dużo miejsca na notatki i dodatki, jest trwały i pomaga im przewidywać wszystkie święta i zmiany w dniach szkolnych, w których będą się pojawiać.

(Oh, i zgadnijcie co? Aby pomóc naszym wychowawcom wyprzedzać innych, mamy zaktualizowany Krajowy Kalendarz Szkolny na lata 2016-17 w magazynie już teraz!)

Nauczyciele rozumieją korzyści płynące z planowania z wyprzedzeniem, muszą to zrobić. I wszyscy możemy nauczyć się czegoś lub dwóch rzeczy z ich uznania tego kalendarza.

Przygotowanie zawsze będzie miało przewagę nad zwlekaniem.

Podążaj za przykładem naszych nauczycieli i zastosuj pięć "P": "Właściwe planowanie zapobiega słabym wynikom". Często się to mówi, bo często jest to prawda.

Jak często któryś z nas rzeczywiście zamienia porzekadła w działanie? Jeśli jesteś członkiem klubu "nie dość często", teraz jest czas, aby zacząć budować lepsze nawyki.

Połóżcie solidny fundament na ten rok. Chwyć się za kalendarz lub plan dnia, zamiast wyrywać włosy z powodu zapomnianych wydarzeń, niedotrzymanych terminów lub wypowiadać straszne "oh, to było dzisiaj!".

Nie daj się złapać nieprzygotowanym w przyszłym miesiącu lub semestrze. Myśl jak nauczyciel. Ruszaj się.

Daj nam znać na dole, gdzie pięć "P" albo kalendarz wyciągnął cię ze szczęki wielkiej katastrofy w planowaniu. Powodzenia tam!