Choć współcześnie tworzymy pisma za pomocą narzędzi komputerowych, to nadal wedle wielu osób odręczne notatki robią lepsze wrażenie niż tekst pisany na komputerze. Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać wiersz miłosny, czy pośpiesznie zanotować notatkę, odręczny tekst przyciągnie więcej uwagi. Ci, którzy naprawdę chcą zrobić wrażenie, używają wiecznego pióra.

Zalety wiecznych piór

Pióra wieczne to dobry sposób na ograniczenie odpadów i oszczędność pieniędzy. Uznawane za niezwykle stylowe i eleganckie są również wygodniejsze w pisaniu niż zwykłe długopisy biurowe, ponieważ są grubsze i łatwiejsze do trzymania. Wybór pióra zależy od tego, jak często piszesz, jak trzymasz rękę podczas pisania i jak imponujący efekt chcesz uzyskać.

Parker Premier - dla pisarza

Ręcznie wypolerowany i zmontowany przez konkretnego rzemieślnika, Parker Premier to mercedes wśród wiecznych piór. Jest to solidne pióro wieczne z masywną końcówką powleczoną 18-karatowym złotem. Pióro pisze dokładnie tak, jak na szkle, jak też oczywiście na papierze. Pióro można łatwo wymienić. TWSBI 580 to uznane pióro, którym możesz chwalić się nawet w eleganckich kręgach. Uchwyt jest wygodny do trzymania, a samo pióro wykorzystuje tłokowy system dostarczania atramentu, który spodoba się tym, którzy wolą atrament w butelkach niż nabojach. Możesz nie tylko wymienić końcówkę, ale także zdemontować całe pióro, jeśli chcesz je naprawić lub wyczyścić. Zapewni to zapas atramentu, co eliminuje trudności na początku pisania, choć może prowadzić do wycieku atramentu, a nawet plam.

Guilloch 1930 i Preepy

Dla osób leworęcznych korzystanie z większości piór wiecznych może być niewygodne, ponieważ przesuwają dłoń po już napisanym tekście i mogą łatwo pobrudzić się przez atrament, który jeszcze nie wysechł. Chociaż niektórzy producenci twierdzą, że ich produkt jest w stanie rozwiązać ten problem, nasze doświadczenie pokazuje, że nie potrzebujesz specjalistycznego, ale odpowiednio dobranego pióra. Guilloch 1930 to niedrogie, łatwe w użyciu pióro, którego krótki korpus zmniejsza jego wagę, co ułatwia przenoszenie nacisku. Grawerowana powierzchnia nadaje uchwytowi antyczny wygląd. Preppy Platinum to linia jednorazowego użytku, która zapewnia całą radość ze standardowego pisania. Wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu są umiarkowanie przyjazne dla środowiska i mogą być ponownie użyte z wieloma wkładami atramentowymi, a nawet z atramentem butelkowanym, jeśli masz konwerter. Nemosine Limited Fission to pióra wieczne dla początkujących. Duży rozmiar lepiej mieści się w dłoni mężczyzny i pomaga przy pisaniu początkującym, którzy muszą jeszcze podszkolić swój styl pisania. Z pięknym wykończeniem w kolorze brązu z pewnością przyciągnie uwagę, nie obciążając portfela. Jest gładki w dotyku. Nie powoduje zadziorów, chwytów i zadrapań bez względu na to, na jakim rodzaju papieru zdecydujesz się je wypróbować. Stalówka została wykonana niezwykle starannie i z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu masz gwarancje, że pióro będzie ci służyć przez wiele lat, bez utraty swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości.


Podobne Artykuły