Na pytania Jakie są najlepsze kolorowanki i ołówki do użycia?" i "Jakie są najlepsze tanie materiały do kolorowania?". To prawie zawsze pochodzi od początkujących artystów, a odpowiedzi różnią się za każdym razem, ponieważ oczywiście każdy ma inne zdanie. Mam nadzieję, że w tym poście odpowiem na nie z punktu widzenia kogoś, kto wypróbował i przetestował wiele artykułów plastycznych i wie, co świat kolorystyki ma do zaoferowania!

Finelinery - Bardzo drobne ołówki z końcówkami, zwykle 0,3-0,4 mm. Używane do bardzo małych przestrzeni. Popularne marki: Staedtler Triplus, Stabilo.

Długopisy na bazie wody - ten atrament nie przecieka przez większość papieru i jest idealny do książek dwustronnych (zawsze należy sprawdzić najpierw, ponieważ jakość papieru jest różna). Atrament nie miesza się i może wyglądać jak smugi. Pióra na bazie wody są tańsze od innych atramentów. Popularne marki: Staedtler Triplus, Tombow, Crayola Supertips.
 
Alkoholowe markery - Ten atrament mocno przecieka przez większość papierów, ale ma doskonałą zdolność mieszania i gamę kolorów. Rzemieślnicy używają tego typu pisaków, ponieważ dają one jednolity kolor i nie pozostawiają smug. Popularne marki: Spectrum Noir, Promarker, Copic, Touch, Chameleon
 
Kredki na bazie wosku - rdzeń woskowy jest bardzo popularny w kredkach kolorowych. Są one często tańsze i z czasem mogą rozwinąć "woskowy kwiat" (mleczny film). Są one jednak przeważnie miękkie, bogate w pigment i dobrze się mieszają. Popularne marki: Prismacolor Premier, Staedtler Ergosoft.
 
Ołówki na bazie oleju - te ołówki są mniej powszechne. Ołów jest twardszy od wosku, ale to sprawia, że są mocniejsze, dobrze się mieszają i układają. Popularne marki: Faber Castell Polychromos, Marco Raffine.

Kredki akwarelowe - Woda może być dodana do tych kredek, aby stworzyć efekt akwareli, albo za pomocą pędzla, pędzla wypełnionego wodą, albo przez zanurzenie kredki bezpośrednio w wodzie. Popularne marki: Derwent Inktense (jest to właściwie ołówek atramentowy), Faber Castell Albrecht Durer, Staedtler Karat Aquarell.
 
Żelowe pióra. Żelowy atrament. Grubo leżą na papierze i muszą być pozostawione do wyschnięcia w przeciwnym razie nastąpi rozmazywanie. Istnieje mnóstwo różnych rodzajów tuszu żelowego i są one powszechnie dostępne. Popularne marki: Uniball Signo, Sakura Gelly Roll.
 
Pastelki kredowe - Tego właśnie używa większość ludzi do tworzenia tych pięknych, miękkich, subtelnych teł. Nie należy mylić ich z pastelami olejowymi, które nie będą miały tego samego efektu. Popularne marki: Inscribe, PanPastel.

Open Stock - Oznacza to kupowanie pojedynczych ołówków pojedynczo, a nie w zestawach. Często polecam wypróbowanie kilku otwartych akcji przed zakupem zestawu, szczególnie w przypadku droższych ołówków, takich jak Polychromos, tylko po to, aby mieć pewność, że się z nimi uporasz, zanim wyłożysz dużo pieniędzy.

 


Podobne Artykuły