Chyba każdy z nas chciałby, aby jego dziecko z uśmiechem i radością chodziło na zajęcia szkolne. Niestety nie zawsze tak jest i szkoła nie koniecznie jest miejscem ulubionym zwłaszcza przez starszych uczniów. Możemy jednak pomóc naszym dzieciom polubić to miejsce, a to za przyczyną ciekawych i przydatnych gadżetów.

Wyprawka szkolna

 Istnieje wiele przedmiotów, które będą niezbędne dziecku w szkole. Chodzi tutaj o piórniki, przybory szkolne do pisania i rysowania, zeszyty czy tornister. Plecak jest jednym z najistotniejszych elementów ucznia, który pomaga mu wyrazić swoją osobowość. Jednocześnie plecak jest bardzo ważnym punktem przygotowywanej wyprawki. Na rynku znajdziemy wiele plecaków, dostosowanych do wieku i możliwości dziecka. Wiele z nich pozwala dziecku wyróżnić się spośród uczniów, a jednocześnie wyrazić własną osobowość. Choć większość rodziców nie może oprzeć się chęci samodzielnego wyboru plecaka dla ucznia, to dużo lepszym pomysłem jest pozwolić zrobić to samodzielnie dziecku. Niech plecak będzie w jak największym stopniu wyrażał jego potrzeby i był tak dobrany, aby dziecko mogło się z nim identyfikować. Plecak może zawierać sceny z ulubionych kreskówek dziecka, być opatrzony podobiznami bohaterów, czy po prostu mieć ulubiony kolor dziecka.

Dbajmy o kręgosłup

Bardzo często dziecko zniechęca się do zajęć szkolnych ze względu na trudności związane z koniecznością długiego siedzenia w ławce szkolnej. Zwłaszcza dla małych dzieci, obowiązek wytrzymania w jednej pozycji przez czterdzieści pięć minut może być poważnym problemem. Efektem – dziecko zaczyna kojarzyć szkolny obowiązek z nieprzyjemnościami, a tym samym może uprzedzić się do samej szkoły. W tym celu powinniśmy nabyć specjalną nakładkę, która jest bardzo wygodna, prosta i przede wszystkim funkcjonalna. Wystarczy położyć ją na krzesło, a sama jej obecność wpłynie bardzo pozytywnie na działanie i kondycje kręgosłupa. Sama nakładka może też się przydać w domu, podczas odrabiania lekcji.

Śniadaniówka

Już dawno minęły czasy, kiedy śniadanie dziecku pakowaliśmy w reklamówkę. Zazwyczaj takie śniadanie bardzo szybko gniotło się i dziecko zamiast pysznej kanapki dostaję rozbitą masę. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj elegancki lunchbox, który nie tylko bezpiecznie przechowa produkty śniadaniowe, ale też będzie przedmiotem chluby dziecka. Współcześnie lunchboxy są produkowane w rozmaitych konfiguracjach i kolorach. Są niezwykle praktyczne oraz wytrzymałe. Z pewnością każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie, dostosowanego do własnego gustu i potrzeb. Mamy specjalne pojemniki, gdzie możemy zmieścić i jogurt jak też kanapki, a nawet wyposażyć dziecko w termos, w którym znajdzie się gorąca herbata lub czekolada. Jednocześnie lunchbox ma na tyle niewielkie rozmiary, że można go łatwo zmieścić w każdym plecaku, bez konieczności ograniczania miejsca na książki czy zeszyty. Ważna jest także niewielka waga pojemnika. Współcześnie plecaki dzieci w wieku szkolnym są i tak przeładowane, więc niewielka waga jest tu olbrzymim atutem.