Hej ho, hej ho, do szkoły by się szło... Powrót rodziny do szkoły nie będzie nigdy łatwy, ale być może dzięki tym prostym wskazówkom będzie łatwiej.

ZNALEŹĆ TE MATERIAŁY PIŚMIENNE

Po pierwsze, odzyskać wszystkie długopisy, ołówki i gumki, które wyszły na spacer w czasie wakacji. Potem czas podjąć wspólną decyzję z maluchem o tym, co jeszcze kupić. Jakiego koloru foldery by chciały? Czy jest jakieś ulubione pióro, które chcieliby mieć? Daj im szansę wziąć coś, co im się spodoba, żeby poczuli, że poważnie traktują podróż do szkoły.

SPRAW BY BYŁO FAJNIE

Niektóre dzieci nie mogą się doczekać, by dogonić przyjaciół, ale inne niechętnie "wracają do szkoły". Zafunduj im ciekawy zestaw, na przykład ołówki do kolorowania o podwójnych końcówkach, aby mogły przerzucać się z jednego koloru na drugi na tym samym ołówku. Spróbuj jaskrawych markerów z uchwytem do poduszki lub zabawnego dozownika na taśmę, gdy wykonują projekty w domu.

ZAPAS NA ZAPAKOWANE LUNCHE

Robienie ciekawych lunchów przez cały rok szkolny jest nie lada wyzwaniem, ale można sprawić, że będzie to mniej stresujące, planując cotygodniowe menu i kupując odpowiednio. Menu upraszcza zakupy i daje Tobie i Twojemu dziecku szansę usiąść i porozmawiać o tym, co chciałoby ono zjeść - dając mu zrozumienie jedzenia i gotowania już w młodym wieku. A Ty możesz mieć pewną kontrolę nad poziomem tłuszczu, cukru i soli, które jedzą.

STWORZYĆ REŻIM SNU

Wszyscy potrzebujemy dobrego snu. Żadnej późnej nocy telewizji ani gier wideo. Telefony i tabletki wyłączone. Jednym z pomysłów, na który wpadłem, jest ustalenie wcześniejszej godziny snu w dniach poprzedzających pierwszy poranek w szkole. W ten sposób można zacząć spać na tyle wcześnie, aby uzyskać 10 lub 12 godzin snu. Należy również zainstalować program taki jak f.lux, który zmniejsza ilość niebieskiego światła emitowanego przez monitory komputera, co wpływa na zdolność do drzemki.

POŁOŻYĆ WSZYSTKO NA NOC PRZED

Twoje dzieci są żołnierzami w walce o edukację, więc upewnij się, że twój mały oddział ma cały swój sprzęt gotowy do pracy rano. Oznacza to ułożenie wszystkich niezbędnych ubrań i butów, aby mogły po prostu umyć zęby, wziąć prysznic, ubrać się i wyjść z domu. Tak jak w przypadku trybu uśpienia, możesz zacząć to robić na kilka dni przed rozpoczęciem semestru, tylko po to, aby się do tego przyzwyczaić.

WYJECHAĆ W ZŁYM MOMENCIE NA BIEG DO SZKOŁY

Czy zauważyłeś, że ludzie mają tendencję do wychodzenia z domu na godzinę lub w określonych odstępach czasu, na przykład kwadrans lub półpaść? Wychodząc o dziwnej godzinie - 08:06 zamiast 08:15 - unikasz fal dojeżdżających do pracy w tym samym momencie, dając sobie kilka minut czasu na buforowanie. I, hej, nawet jeśli to nie do końca pasuje do biegu szkolnego, może to ułatwić Ci codzienne dojazdy do pracy.

CHWALIĆ ICH ZA CIĘŻKŠ PRACĘ, NIE BYCIE BYSTRYM.

Psycholog Richard Wiseman mówi, że dzieci powinny być chwalone za ciężką pracę, a nie za wrodzony talent. Z kolei te dzieci są bardziej skłonne do uporczywego wykonywania trudnych zadań, gdy stają przed wyzwaniem, ponieważ czują się pozytywnie nastawione do tego procesu, a nie polegają na uzyskiwaniu dobrych ocen. Oczywiście, ciężko pracując i tak mają większe szanse na uzyskanie lepszych wyników, więc jest to wygrana dla obu stron.

DOWIEDZ SIĘ, CO ROBIĄ I JAK POSZŁO.

Na koniec, kiedy dzieci są w drodze do szkoły, zapytaj, co będą robić do dziś, a kiedy będą walczyć w domu, plecak luźno zawiązany na ramieniu (i szkolny krawat jeszcze bardziej luźno związany), zapytaj, jak minął ich dzień. Mogą być przywitani podekscytowaną historią, albo tylko nastoletnim chrząknięciem i westchnieniem, ale kiedy dorosną, zawsze będą pamiętać, jak pytałeś - i upewnią się, że zrobią to samo dla swoich własnych dzieci.