Wiek szkoły podstawowej

LISTY OSIĄGNIĘĆ

Poproś dziecko, aby napisało listę wszystkiego, co osiągnęło tego dnia, czy jest to nauka nowych umiejętności w wychowaniu fizycznym, nawiązanie nowych przyjaźni, spróbowanie nowego jedzenia, czy nauka nowej pisowni. Pomoże to Tobie i Twojemu dziecku skupić się na pozytywach. #ProudParent

PISANIE KART URODZINOWYCH

Zachęcanie dzieci do pisania kartek urodzinowych dla przyjaciół i rodziny to świetny sposób na zaangażowanie dzieci. Pozwolenie im na napisanie własnej wiadomości może wzbudzić w nich zaufanie i jest bardziej osobiste. Postaraj się je do tego zostawić, ale upewnij się, że są pod ręką, jeśli potrzebują małej pomocy.

PISANIE ZAPROSZEŃ NA IMPREZY

To może być naprawdę zabawne zajęcie, które sprawi, że dzieci będą podekscytowane nadchodzącą imprezą. A jeśli nie są pewnymi siebie pisarzami, podekscytowanie może odwrócić ich uwagę od "chorego" pisania.

PISANIE LISTU DO ZWIERZAKA LUB ULUBIONEJ ZABAWKI

To świetny sposób na zwiększenie zaufania do swoich dzieci. Pisanie do zwierzaka lub ulubionej zabawki zabiera element testowania, który czują od szkoły lub pracy domowej. Mogą napisać, co chcą, czy to jak się czują, jakie mają osiągnięcia, listę rzeczy do zrobienia, czy też wyjaśniać, co zrobili tego dnia.

KALKOWE BOARDSY

Wiele dzieci ma na drzwiach swojej sypialni znaki, naklejki, zdjęcia i bilety. Zastanów się nad zakupem małej wiszącej deski kredowej lub białej deski, na której mogą pisać codziennie. Może to być wszystko, od liczników do urodzin lub imprez, list życzeń, obowiązków - cokolwiek, co zachęci je do pisania.

Wiek szkoły średniej

Czasami trudno jest oderwać nastolatków od technologii. Więc dlaczego nie użyć technologii, aby zachęcić do pisania. Zaproponuj nastolatkom nakręcenie filmu i poproś ich o napisanie scenariusza. Bardziej prawdopodobne jest, że zrobienie czegoś, co ich zainteresuje, zaangażuje ich w ten proces.

LIRYKA PISARSKA

Większość nastolatków jest w swojej muzyce i zespołach, więc sugerują, że piszą swoje własne teksty do piosenki. Pisanie tekstów jest dobrym sposobem na rozmowę o uczuciach i emocjach bez zdenerwowania się rozmową z kimś.

WAKACYJNA LISTA ŻYCZEŃ

Ten może być dla całej rodziny, nie tylko dla twoich dzieci. Koordynowanie rodzinnych wakacji może być naprawdę trudne! Ale zaangażowanie wszystkich oznacza, że każdy ma coś do powiedzenia. Napisanie listy życzeń urlopowych i podanie przyczyny może ułatwić podjęcie decyzji.

NAPISANIE LISTU DO PRZYSZŁEGO SIEBIE

Planowanie z wyprzedzeniem i wiedza o tym, co chcesz robić w życiu, może być dość trudna w każdym wieku. Pisanie listu do twojej przyszłej jaźni może pomóc ci w planowaniu celów w twoim życiu osobistym i zawodowym. Ty mogłeś także pisać biogram co iść dalej w twój życiu w czasie więc gdy ty przychodzisz czytać list ono może pomagać ciebie pamiętać wszystkie małych rzeczy które często dostają zapomnianym.

LISTA BUCKETÓW

Dzięki temu, że wszyscy publikują swoje życie na Instagramie, Facebooku i Twitterze, możemy zobaczyć wszystkie zabawne rzeczy, które wszyscy inni mogą robić. Zaproponuj swoim dzieciom, aby napisały listę wiaderkową, dzięki której oboje będziecie mogli zobaczyć, jakie są ich życiowe aspiracje. Ty też możesz się zaangażować i może pomożesz zaznaczyć kilka z tej listy!