Kiedy w październiku rozpoczyna się nowy rok studenckiej nauki, konieczne staję się wyposażenie plecaka studenckiego w dobrej jakości zeszyty. Współcześnie na rynku możemy znaleźć wiele produktów tego typu i olbrzymi wybór może wielu przyprawić o ból głowy. Występują one w wielu formatach i oprawach. Jak zatem wybrać ten najlepszy i najtrwalszy zeszyt, który będzie nam służył przez cały rok akademicki? Doskonałą propozycją są zeszyty Oxford, które od lat cenią się uznaniem studentów i uczniów.

Dla uczniów szkół

Zeszyty Oxford mogą służyć oczywiście nie tylko studentom. Są też propozycją dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Najchętniej wybierane są tutaj zeszyty w formacie A5. Jeśli chodzi o lekcje matematyki i konieczność robienia obliczeń, to pierwszym wyborem są notatniki Oxford My Colours o wymiarach 90x140mm, które charakteryzują się idealnie gładkim i śnieżnobiałym papierem. Sam papier ma gramaturę 90g/m2. Zeszyty Oxford są wykonane w niezwykle eleganckich i nasyconych kolorach. Możemy je dobrać tak, aby każdy kolor odpowiadał poszczególnym zajęciom szkolnym. Wiele zeszytów Oxford ma przezroczyste okładki, które są odporne na działanie wody i elastyczne. To szczególnie ważne w przypadku uczniów szkoły podstawowej, którzy często nie uważają i nie dbają o kondycje szkolnych zeszytów. Co więcej, zeszyty są wyposażone w białą spiralę, która pozwala na wygodne wyrwanie kartki z zeszytu, bez konsekwencji dla jego spójności. Ostatecznie zeszyty przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych są wyposażone w zakładki, które służą do kreślenia linii czy wykonywania niezbędnych pomiarów.

Dla studentów

Licealiści, a także studenci uczelni dużo chętniej wybierają zeszyty Oxford w formacie A4. Takie zeszyty są duże objętościowo, dlatego mogą służyć do dwóch przedmiotów. Uczniowie często dzielą je, dzięki czemu oszczędzają pieniądze, a także miejsce w studenckim plecaku. Analogicznie jak w przypadku zeszytów o formacie A5 i tutaj mamy do czynienia z okładką, która jest odporna na działanie wody czy wilgoci. Wykonana jest ona z polipropylenu, a śnieżnobiały i idealnie gładki papier Optik Paper sprawiają, że wykonywanie notatek jest wygodne i komfortowe. Zeszyt tego typu ma zazwyczaj wymiary 90x140mm. Także tutaj występuje biała spirala, co jest niezwykle ważne, gdyż zwłaszcza studenci często zmuszeni są do wyrywania kartek z notatkami celem lepszego uczenia się zadanego materiału. W skład zeszytu wchodzi też zakładka, która pozwala zaznaczyć odpowiednie fragmentu notowanego tekstu, a także służyć może jako linijka. Takie zeszyty mogą nam służyć nie tylko jako pomoc szkolna czy podstawa prowadzenia notatek na studenckich zajęciach. Doskonale sprawdzają się także jako notatniki, jeśli chodzi o domowe lub biurowe obowiązki. W przypadku pracowników biurowych lepszym wyborem będzie jednak zeszyt Oxford Signature czarny. To profesjonalny notatnik, który ma aż siedemdziesiąt dwie kartki i jest wyposażony w wyraźną kratkę. Doskonałej jakości papier Optik Paper jest śnieżnobiały i nie pozwala na przebijanie atramentu.